Bramy garażowe uchylne


 

Bramy uchylne należą do najbardziej popularnych bram na rynku.

Bramy uchylne charakteryzują się prostą konstrukcją oraz prostymi rozwiązaniami mechanicznymi, co jest gwarancją niezawodności działania bramy. Konstrukcja bramy wykonana jest z elementów ocynkowanych.

Ten rodzaj bram ma zastosowanie w pojedynczej oraz szeregowej zabudowie.

 

W naszej ofercie bram garażowych znajdą Państwo produkty firmy HORMANN i firmy WIŚNIOWSKI.

 

Bramy garażowe uchylne

 

Bramy garażowe uchylne są jednymi z najpopularniejszych bram dostępnych obecnie na rynku. To proste, wytrzymałe i tanie rozwiązanie. Jak działają bramy garażowe uchylne? Skrzydło podnosi się do góry i wysuwa przed budynkiem. Oznacza to, że pojazd nie może stać bezpośrednio przed garażem (należy zachować odległość przynajmniej 1,5 m). Główną zaletą bram garażowych uchylnych są nieskomplikowane rozwiązania mechaniczne, co daje gwarancję niezawodności działania bramy. Ponadto, bramy garażowe uchylne zapewniają łatwość i bezpieczeństwo użytkowania. Stosowane w mechanizmach uchylnych sprężyny po obu stronach idealnie równoważą ciężar bramy, co ma wpływ na bezproblemowe otwieranie i zamykanie całej bramy bez użycia siły użytkownika.

 

Zastosowanie

 

Bramy garażowe uchylne mają zastosowanie w pojedynczej oraz szeregowej zabudowie. Ze względu na łatwą obsługę najczęściej wykorzystywane są w warunkach domowych. Bramy uchylne oferowane przez Wawsystem to sprawdzone produkty od wiodących producentów, które stanowią skuteczną ochronę przydomowego garażu, zabezpieczając przed kradzieżą samochód oraz inne przedmioty takie jak rowery czy kosiarka. Tego rodzaju bramy można z powodzeniem wykorzystać też w przydomowym warsztacie, zapewniając idealne warunki do przechowywania wartościowego sprzętu i narzędzi. Minimalistyczna brama uchylna znakomicie sprawdzi się w otoczeniu dowolnej aranżacji.

 

Montaż

 

Montaż bramy garażowej uchylnej polega na wstawieniu jej do przygotowanego otworu garażu. Następnie za pomocą dybli i pianki brama mocowana jest do muru.

 

Estetyczne, komfortowe, bezpieczne

 

Bramy garażowe uchylne proponowane przez Wawsystem to jakość w pięknej oprawie. Łączą w sobie stylowe wykończenie, niezawodną technikę i bezpieczeństwo użytkowania. Specjalne sprężyny naciągowe idealnie równoważą ciężar skrzydła bramy, a osłaniające je tuleje chronią przed przytrzaśnięciem palców. Mocne ryglowania zapewniają bezpieczeństwo przed otwarciem bramy przez złodzieja. Wysokiej jakości rolki łożyskowane gwarantują cichą i długoletnią pracę.

 

Solidne zamknięcie bramy garażowej

 

Bramy garażowe uchylne standardowo posiadają zamknięcie w postaci zamka umieszczonego w centralnej części bramy. Zamek współpracuje z systemem ryglowania.

 

Trwałość na lata

 

Konstrukcja bram garażowych uchylnych wykonywana jest z elementów ocynkowanych. Cynkowanie, czyli pokrycie powierzchni stalowych cienką powłoką cynku sprawia, że konstrukcja bramy jest chroniona przed korozją powodowaną przez działanie powietrza i wody. Elementy ocynkowane wykazują kilkanaście razy większą odporność w porównaniu ze stalą nieocynkowaną (w warunkach miejskiego środowiska korozyjnego).

 

Ocieplenie garażu

 

Istnieje także możliwości wyboru bramy uchylnej w wersji z ociepleniem w celu poprawy izolacyjności cieplnej wewnątrz garażu. To rozwiązanie jest szczególnie polecane w przypadku wyboru bramy, która będzie montowana w garaż, który również jest ocieplony.

 

Oferta bram garażowych uchylnych Wawsystem

 

Proponujemy różne modele bram uchylnych od dwóch wiodących producentów. Biuro sprzedaży Wawsystem w swojej ofercie posiada bramy garażowe uchylne firmy Hörmann i firmy Wiśniowski.

 

Bramy uchylne Hörmann

 

Niemiecka firma Hörmann ma ponad 50 lat doświadczenia w branży i jest jednym z największych producentów bram garażowych w Europie. Producent Hörmann oferuje bramy garażowe uchylne w wielu atrakcyjnych wzorach, między innymi z klasycznymi przetłoczeniami lub stylowymi kasetonami. Firma Hörmann proponuję bezpiecznie kodowany system sterowania radiowego do napędów bram garażowych BiSecur. Nowatorska technologia pozwala na komfortową obsługę bramy zapewniając stabilny zasięg odporny na zakłócenia, niemożliwy do skopiowania przez niepowołane osoby. Ponadto, rozwiązanie firmy Hörmann pozwala rozpoznać czy brama do garażu jest zamknięta czy otwarta, kiedy znajduje się poza zasięgiem wzroku. Do tej funkcji wymagana jest instalacja dodatkowej fotokomórki.

 

Bramy uchylne Wiśniowski

 

Firma Wiśniowski może pochwalić się 25 latami kompetencji w branży budowlanej i nowoczesnym centrum technologiczno-produkcyjnym, dzięki czemu zapewnia doskonałą jakość i najwyższe standardy. Ciekawym rozwiązaniem stosowanym w serii bram uchylnych Connect firmy Wiśniowski są ozdobne aplikacje między panelami skrzydła. Zdobienia wykonywane są w różnych kolorach, na przykład złoty dąb i orzech. Z pozoru to szczegół, jednak daje zaskakujący efekt, który zmienia wygląd całej płaszczyzny bramy i jednocześnie jest efektownym elementem fasady. Do bramy z aplikacją można dobrać drzwi Connect w tym samym stylu, co pozwoli stworzyć świetny komplet.

Ze względu na różne pomysły projektowe i gusta naszych klientów, oferujemy szeroką gamę modeli bram w różnych wersjach wykończeń. Dzięki temu można dopasować bramę do koloru elewacji, okien i innych elementów wykończeniowych budynku. Z pewnością wśród bogatej oferty Wawsystem znajdą Państwo idealną bramę do swojego garażu.

 

 


Zapraszamy do kontaktu

Masz pytania? Zadzwoń do nas
+48 32 469 00 31
Technologia

Newsy

Brama segmentowa do garażu - dlaczego warto ją wybrać?
Chcesz zamówić garaż tynkowany, ale zastanawiasz się nas doborem odpowiedniej bramy? Zapraszamy do przeczytania artykułu - omawiamy w nim bramę segmentową.

zobacz więcej
MAPKA DOJAZDU
LOGO WAW-SYSTEM