SOLIDNE

GARAŻE

TYNKOWANE


Garaż z wiatą - co warto wiedzieć?
Data dodania: 2023-11-27

 

Garaż z wiatą - co warto wiedzieć?

Co to jest garaż z gotowych elementów i dlaczego warto go wybrać?

Garaż z wiatą - co warto wiedzieć?

Garaże jedno-, dwustanowiskowe z wiatą od WAWSYSTEM

 

 

 

 

Budowa garażu z wiatą to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Przemyślana konstrukcja garażu z wiatą umożliwia optymalne zagospodarowanie terenu przydomowego, gwarantując jednocześnie funkcjonalność na co dzień. Bez względu na to, czy potrzebujesz miejsca na dodatkowy pojazd, czy też szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci cieszyć się czasem na świeżym powietrzu, niezależnie od warunków pogodowych, garaż z wiatą może spełnić Twoje oczekiwania! W poniższym artykule przedstawimy najważniejsze informacje, dotyczące tego typu konstrukcji. Zachęcamy do lektury! 

Co to jest garaż z gotowych elementów i dlaczego warto go wybrać?

Garaż z prefabrykatów to obiekt budowlany, którego główne elementy konstrukcyjne są produkowane i wstępnie montowane w naszej hali produkcyjnej. Następnie tak przygotowane, gotowe elementy garażu są transportowane, montowane i kotwione do fundamentów przez naszą ekipę.

 

Przede wszystkim, decydując się na garaż z gotowych elementów, zyskujesz znaczącą oszczędność czasu. Proces produkcji elementów w warunkach fabrycznych jest z góry zaplanowany i przebiega niezależnie od warunków atmosferycznych, co znacząco skraca czas oczekiwania na realizację Twojego projektu. Kolejnym, istotnym atutem jest wysoka jakość wykonania. Elementy te są tworzone w kontrolowanych warunkach fabrycznych, co przekłada się na ich dokładność i jednakowy wygląd. Więcej o zaletach garażu z gotowych elementów poczytasz w innym, naszym wpisie.

 

 

Garaż z wiatą - co warto wiedzieć?

Garaż z wiatą to konstrukcja budowlana, która jest połączeniem standardowego garażu z dodatkowym zadaszeniem, zintegrowanym z całą bryłą lub przylegającym do jednej ze ścian garażu. Ta zadaszona przestrzeń, określana mianem wiaty, może pełnić różnorodne funkcje, zależnie od potrzeb właściciela.

 

Główną częścią takiego obiektu jest garaż, który służy przede wszystkim jako miejsce parkingowe dla samochodu lub samochodów. Jest to zamknięta przestrzeń, wyposażona w bramę garażową, która może być otwierana ręcznie lub automatycznie. Wewnątrz garażu zazwyczaj znajduje się miejsce nie tylko na pojazd, ale również na narzędzia, sprzęt ogrodowy lub inne przedmioty wymagające przechowywania.

 

Wiata przylegająca do garażu stanowi natomiast otwarte zadaszenie, które może służyć jako dodatkowe miejsce postojowe dla pojazdów, jak również jako osłonięte miejsce do przechowywania przedmiotów większych gabarytów. Wśród nich można wymienić: łódki, przyczepy kempingowe, motory, itp. Jest to także świetna przestrzeń do organizacji spotkań w plenerze, niezależnie od warunków pogodowych. Wiata zapewnia ochronę przed słońcem, deszczem czy śniegiem.

 

 

Garaże jedno-, dwustanowiskowe z wiatą od WAWSYSTEM

Decydując się na garaż z wiatą WAWSYSTEM, możesz postawić na konstrukcję pojedynczą, podwójną, a nawet potrójną. Garaż jednostanowiskowy z wiatą przewidziany jest z myślą o właścicielach pojedynczego pojazdu, którzy potrzebują również dodatkowego zadaszonego miejsca na inne cele, takie jak przechowywanie sprzętu ogrodowego czy rowerów. Natomiast garaż dwustanowiskowy z wiatą to konstrukcja, która zapewnia komfortowe schronienie dla dwóch pojazdów oraz dodatkowo może posłużyć jako zabezpieczenie dla innych przedmiotów lub jako miejsce rekreacyjne. Wszystko zależy od konkretnych potrzeb.

 

Podczas projektowania garażu z wiatą, niezwykle ważna jest także kwestia dopasowania do istniejącej zabudowy i krajobrazu. Przykładowo, jeżeli dach Twojego domu jest dwuspadowy, warto postawić na tego typu garaż z wiatą. Analogicznie można postąpić w przypadku konstrukcji jednospadowej oraz czterospadowej.

 

 

Wybierając nasze garaże z wiatą, możesz również zdecydować się na konkretny kolor, który pasować będzie do budynku mieszkalnego oraz otoczenia. Zwróć również uwagę na to, jak wyglądają budynki, zlokalizowane wokół Twojej posesji. Podczas starania się, np. o pozwolenie, możesz zostać poproszony przez urzędnika o zamówienie konkretnej konstrukcji, np. z dachem dwuspadowym tak, gdyż dzięki temu nie będziesz naruszać ładu przestrzennego, jeśli w okolicy znajdują się same tego typu konstrukcje.

Podsumowanie

 

Garaż z wiatą, wykonany z gotowych elementów, jest chętnie wybierany wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Konstrukcja ta jest połączenie standardowego garażu z dodatkowym zadaszeniem, które może pełnić różne funkcje, od miejsca postojowego dla pojazdów, przez przechowywanie sprzętu, aż po przestrzeń do organizacji spotkań na świeżym powietrzu. W WAWSYSTEM oferujemy garaże jedno-, dwu-, a nawet trzystanowiskowe z wiatą, które można dostosować do wyglądu ogrodu i okolicy. Wybór konstrukcji i koloru garażu z wiatą powinien współgrać z otoczeniem, należy zwrócić uwagę na ewentualne wymogi urzędowe, dotyczące ładu przestrzennego. 

 

Jeśli szukasz tego typu konstrukcji dla siebie, zależy Ci na zakupie garażu z wiatą, zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami! Oni pomogą wybrać Ci najlepszą opcję.

 

office@wawsystem.pl

 

+48 32 469 00 31


 

Dziękujemy. Link z materiałami do pobrania został wysłany na Twój adres e-mail.

 

Wróć


Zapraszamy do kontaktu

Masz pytania? Zadzwoń do nas
+48 32 469 00 31
Technologia

MAPKA DOJAZDU
LOGO WAW-SYSTEM